Dokument/ŽMP
IdentifikátorDOCUMENT.JMP.SHOAH/PERS/Ostrava/Goldberg_Norbert/040
Archivní identifikátoryinventární číslo: SHOAH/PERS/Ostrava/Goldberg_Norbert/040
Autor
Goldberg, Moses (* 27.12.1914) (vytvořeno (kým))
Datace vzniku29.5.1939
Místo vznikuOsvětim (vytvořeno (kde))
Popis
Max dává Oskarovi striktní instrukce, aby pro děvč… [více]
Jazykněmecky
Charakter dokumentuosobní korespondence

Související sbírky


Goldberg, Norbert (je součástí)
inventární číslo: SHOAH/PERS/Ostrava/Goldberg_Norbert
Související jména
Goldberg, Oskar (* 5.4.1911) (vlastněno (kým))
Kredit a copyright

Dokument zveřejněn se souhlasem Kingston Ostrava Scroll Group. Pro publikační účely kontaktujte prosím Kingston Ostrava Scroll Group, email: david@lawsonassoc.co.uk.
This document is published by courtesy of the Kingston Ostrava Scroll Group. To request permission to use or reproduce images of objects from the Kingston Ostrava Scroll Group, please contact: david@lawsonassoc.co.uk.

Dopis Mosese Goldberga bratru Oskarovi

Katalog sbírek
Osvětim, 29.5.1939
Fullscreen
  • JMP Watermark
    JMP Watermark

Nejdůležitější věcí je, že holky byly vypovězeny!!! Musíš se okamžitě postarat o povolení [Permite], konkrétně musíš okamžitě z Londýna nechat Lili a Mathildě poslat potvrzení, že povolení se připravují a že budou tehdy a tehdy hotové (od jistého úřadu), pokud povolení nemůže být do 15. 6. v Ostravě. Holky jsou totiž vypovězeny k 15. 6. Nechtěl bych, aby šly do Polska, neboť zde by pouze sešly. V Londýně mohou od počátku pomáhat, neboť pokud přijde nábytek, mohou nám hospodařit a přitom se naučit anglicky a poznat poměry. [...] Potvrzení od úřadu v Londýně potřebují proto, aby pokud povolení nedojde do data vypovězení, mohly případně požádat o prodloužení. Snad budou od londýnských uprchlických úřadů preferovány, když jsou bez státního občanství? Zatím nemají žádné pasy, co máme dělat?

Polské pasy podle mého názoru nedostanou! [...] Prosím promysli si dobře tuto věc, kvůli její komplikovanosti! A potom rychle jednat.

[...]

Max dává Oskarovi striktní instrukce, aby pro děvčata (Lilly a Mathilde) sehnal pracovní povolení, protože obdržely zprávu, že mají být z Ostravy 15. června vyhoštěny.